Wentylacja hal produkcyjnych

Wentylacja przemysłowa

Wentylacja hal produkcyjnych to bardzo ważne zagadnienie i odpowiedzialne zadanie, tym bardziej, że często zdarzają się przypadki przekraczania dopuszczalnych norm. Pomimo takiego stanu rzeczy, wentylacja nadal musi sprawnie działać i spełniać swoje zadanie. Jest to bardzo ważne w kontekście zdrowia pracowników oraz nienarażania maszyn na zapychania, a co za tym idzie na przedwczesne zużycie. Wentylacja przemysłowa powinna spełniać wszelkie narzucone normy i dyrektywy. Często boryka się ona z problemem przekroczeń NDS czyli najwyższych, dopuszczalnych stężeń. oparów, zapylenia.
Wentylacja przemysłowa zdecydowanie różni się od wentylacji standardowej. Wymaga ona konkretnego podejścia do specyfiki produkcji, a także doświadczenia.
Bardzo ważne jest aby zapewnić pracownikom dogodne warunki pracy.
Polecane jest zamontowanie wentylacji, które umożliwiają odzyskiwanie ciepła. Nie dość, że jest to proekologiczne rozwiązanie, to jeszcze w znaczący sposób pozwoli na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Wspominana rekuperacja to wentylacja mechaniczna nawiewowo-wywiewna łącząca się z odzyskiwaniem energii cieplnej. Standardowo wentylacja łączy się z problemem obniżenia temperatury na hali. Dzięki zastosowaniu rekuperacji odzyskuje się około 90 procent ciepła pochodzącego ze zużytego powietrza.
Wybierając wentylację hal produkcyjnych warto postawić na ekologiczne i nowoczesne rozwiązania.

About author

Related Articles